Hogyan tűnnek el
a kórokozók és a szagok
az autódból 45 perc alatt?
Az elmúlt évek kutatásai szerint az autónk egy kereken guruló biológiai fegyverré válhat, ha nem takarítjuk rendszeresen.
Hol vannak kórokózók az autómban?
A vezetőoldali kilincs, a kezelőfelületek (kormány, gombok, kapcsolók, sebváltó), az aljzatkárpitok és az ülések közti réseken túl van még egy hely, ahova nem érünk el egyszerűen: a klímarendszer járatai.
Hogyan lehet bajom nekem ezektől a nyavalyáktól?
A szellőzőjáratokban a kondenzáció hatására (télen a külső hőmérséklet, nyáron a légkondis hűtés miatt) kiülnek a vízcseppek, majd a porral keveredve kitűnő lakhelyet kínálnak a gombáknak. A különböző gombák a szaporodás során spórákat lövellnek ki, ami utána megtapad a bőrünkön és belégzés után a tüdőnk belső felületén is. Innen indul rengeteg rosszullét, lassú közérzetromlás és hosszútávon pedig allergia, asztma és annak akár súlyosabb szövődményei is.
Ha a családunknak nem az állandó szédülést, hányingert és megbetegedést szánjuk, akkor gondoskodnunk kell az autónk rendszeres fertőtlenítéséről.
Mi történik ha nem foglalkozol az autódban a szagokkal és a klímáddal?
1.
Folyamatosan érzed a szagot.
Kockázat: szinte semmi, ha nem vagyunk túl érzékenyek, még akár hozzá is szokhatunk egy dohos, mohaszagú autóhoz. Ha érzékeny a szaglásunk, akkor viszont szépen lassan kínszenvedéssé válik, hogy minden indulásnál kifordul a gyomrunk.
2.
A bűz erősödik vagy változik.
Ez akkor fordul elő, ha valamilyen kémiai folyamat zajlik a le bűzforrásban (pl. rothadó étel, erjedő folyadék).
Kockázat: kicsit komolyabb a veszélye annak, hogy rosszul érezzük magunkat az autóban, mivel a változó szagokhoz nem tudunk hozzászokni.
3.
Mások is érzik a bűzt.
Kockázat: ez már kifejezetten kínos. Nem biztos, hogy párunk, a gyerekeink, a szüleink, rokonaink (különösen az anyósunk vagy apósunk) tolerálni tudják a gyomorforgató szagokat. A végén pedig az ismerősünk nem is hajlandó beszállni az autóba, és szégyenkezve kereshetünk más megoldást. (Belegondoltál már abba a drámába, amikor a párod szülei kiszállnak a kocsiból, hogy inkább gyalog mennek?! És most azt hiszed, viccelek... pedig true story.)
4.
A szagokat valamilyen kórokozó szaporodása miatt érezzük.
Kockázat: ez a legégetőbb fenyegetés gyermekeink, saját és kedvenceink egészsége szempontjából! A levegőben terjedő és a klímarendszerben megtelepedő baktériumok és fertőzések súlyos betegségekhez és maradandó egészségkárosodáshoz is vezethetnek. Egy Richter-skálán is mérhető szagnál (mert még a Föld is beleremeg) nyugodtan kirakhatod a „biológiai veszély” jelet az autódra.
Ne hagyd, hogy ezek bekövetkezzenek!
(Vagy ha már megtörtént, akkor fordíts a helyzeteden!)
Számold fel a szagokat, és tűntesd el a kórokozókat az autódból 40 perc alatt!
Az Easy Wash System szakértői az
ózonos szagtalanítás és fertőtlenítés
módszerével ez a Te autódban is sikerülni fog.
Milyen különbséget fogsz érezni az szagtalanítás és fertőtlenítés után?
-
Eltűnik az összes gyomorforgató és nyomasztó szag az autóból!
-
Nincs több orrhúzás és szemöldökráncolás!
-
Vége a szégyenkezésnek az feleségünk, férjünk, anyósunk, apósunk, rokonaink és barátaink előtt!
-
Újra azokat az illatokat fogjuk érezni az autóban, amik az új autóban még intenzívek (tiszta szövetek, műanyagok vagy a bőr illata).
-
Még a legdurvább cigatettaszag is 80 %-kal csökken!
(Haladó tipp: Hogy biztos lehess benne, hogy nem tér vissza a rossz szag, kérj fertőtlenítő kárpittisztítást az autó teljes belső terére.)
Egy fertőtlenítő szagtalanítási alkalom ára
7 000 Ft
(A fenti ár ÁFA-t nem tartalmaz.)
Az ózonos szagtalanítás fertőtleníti a klímarendszert is?
IGEN!
Az ózonos szagtalanítás során az légkondicionáló rendszerének csövein is keresztül forgatjuk az ózonos levegőkeveréket, ezért az ott megbújó baktériumok, gombák és fertőzések is elpusztulnak. Ez után a klíma bekapcsolásával sem fog olyan rossz szag beáramlani az utastérbe, aminek az okozója valahol a csövekben rakódott le.
Hogyan működik az ózonos szagtalanítási eljárás?
-
Az autó zárt terében ózont generálunk, amely 3 oxigén atomból álló molekula. Ez a molekula rendkívül instabil, és gyorsan reakcióba lép olyan szerves anyagokkal, amelyek könnyen oxidálódnak. Azok a molekulák, amelyeket szagként érzékelünk, mind ilyen könnyen oxidálható nagy molekulák.
-
Az ózon egy oxigén atomja reakcióba lép a “szagmolekulákkal” és a baktériumokat felépítő anyagokkal.
-
A szagok megszűnnek, a baktériumok elpusztulnak.
-
Az eljárás végén megvárjuk, míg minden ózon molekula felbomlik, majd az autót szellőzni hagyjuk.
Mindez lezajlik 30-40 perc alatt.
Nem veszélyes az ózon használata?
Az ózon éppen oxidáló hatása miatt mérgezőnek számít. Emiatt minden könnyen oxidálódó anyagot eltávolítunk az autóból: növények, ételek, italok.
A szagtalanítás ideje alatt ember vagy állat nem tartózkodhat az autóban.
A zárt autóban az ózon csak azokon a dolgokon fejtik ki a hatásukat, amit nem akarunk megtartani: rossz szagok és kórokozók.
Mivel az ózon molekulák gyorsan oxidálódnak, ezért a folyamat végére nem marad ózon az autóban.
Az eljárásunk tehát teljesen biztonságos.